واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی

چرا آموزش مجازی در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی؟
 • واحد الكترونيكي دانشگاه آزاد اسلامي، بزرگترین دانشگاه الکترونیکی (مجازی) در غرب آسیاست. این دانشگاه، در سال 1384 تاسیس شده است و تاکنون بیش از 20000 نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
 • واحد الکترونیکی تنها دانشگاه مستقل و غیرحضوری در کشور است. هم اکنون بیش از 15000 دانشجو در 400 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در چهار دانشكده فني و مهندسي، علوم انساني، مديريت و علوم پايه مشغول به تحصیل هستند.
 • صرفه جویی در وقت؛ اولین مزیت تحصیل در واحد الکترونیکی
دسترسی به کلاس ها و نحوه برگزاری امتحانات؟

تحصیل در این واحد برای کسانی که به وقت خود اهمیت می‌دهند و همیشه به دنبال استفاده بهینه از زمان خود هستند، مناسب است. واحد الکترونیکی فرصت بزرگی را برای علاقه مندان به تحصیل فراهم آورده تا هیچکس از تحصیل در مقاطع عالی، محروم نماند.

 • برگزاری آنلاین کلاس، حذف زمان رفت و آمد، حذف فرآیندهای وقت گیر اداری موجب شده است تا دانشجویان این واحد بتوانند وقت خود را به بهترین شکل مدیریت نمایند. دانشجویان واحد الکترونیکی در دوران دانشجویی بدون نیاز به حضور فیزیکی از آغازین مرحله ثبت نام تا مرحله دفاع پایان نامه، یک تحصیل کاملا مجازی را تجربه می‌کنند.
 • دانشجویان می‌توانند از طریق لب تاپ، سیستم کامپیوتر و حتی گوشی موبایل در کلاس های آنلاین حضور پیدا کنند. محیط کلاس به صورت تعاملی می‌باشد و دانشجو می‌تواند در حین درس با استاد گفتگو کرده و سوالات خود را بیان کند و در جهت رفع اشکالات و ابهامات درسی خود برآید.
 • همچنین امتحان پایان ترم نیز تا پیش از شیوع ویروس کرونا در 40 حوزه امتحانی در سراسر کشور و مراکز استان ها برگزار می شد، اما با شیوع کووید 19 امتحانات در نیمسال دوم تحصیلی 99-98 به صورت آنلاین و با بالاترین استانداردهای روز دنیا برگزار شد.
تحصیل در این واحد مناسب چه کسانی است؟
 • این دانشگاه بهترین انتخاب برای کسانی است که با معضل مدیریت زمان و محدودیت حضور فیزیکی مواجه‌ هستند.
 •  واحد الکترونیکی، مسئولیت اجتماعی خود را به نحوی تعریف نموده تا زنان خانه دار، کارمندان و معلولین و کسانی که به دلیل شرایط اقتصادی از ادامه تحصیل باز مانده اند، با بهره مندی از تسهیلات ویژه از امکان تحصیل در دانشگاه بهره مند شوند.
 • بانوانی که که به علت مسئولیت خانه‌داری یا فرزندداری قید تحصیل را زده اند، کارمندان و مدیرانی که به علت مشغله کاری فراوان از تحصیل دور مانده اند، معلولینی که به علت محدودیت تردد و رفت و آمد از ادامه تحصیل صرف نظر کرده اند، افرادی که به واسطه شرایط کاری مدام در سفر هستند و.... همه و همه می‌توانند از این فرصت بهره مند شوند.
 • واحد الکترونیکی خود را موظف می داند که شرایط برابر تحصیلی برای همه گروه ها فراهم آورد تا کسی از تحصیلات دانشگاهی محروم نماند. با توجه به شیوع ویروس کرونا، واحد الکترونیکی با بهره گیری از مدرن ترین مکانیسم های آموزش برخط این امکان را برای شما فراهم کرده تا بدون دغدغه و نگرانی از مخاطرات کووید 19 به تحصیل بپردازید.
 • تحصیل برای همه، راهکار تحقق عدالت آموزشی
شیوه تحصیل و ثبت نام
 • دانشجویان در کلاسهای آنلاین می توانند سوالات و نظرات خود را با اساتید و دیگر دانشجویان در میان بگذارند. همچنین اگر دانشجویی نتوانست در کلاس آنلاین حضور پیدا کند، می تواند به فایل ضبط شده کلاسها و جزوات ارائه شده از سوی اساتید در هر بازه ای از زمان دسترسی داشته باشد.
 • امتحانات تا پیش از شیوع ویروس کرونا در بیش از 39 حوزه امتحانی در اقصی نقاط کشور برگزار می شد و دانشجویان پیش از آغاز امتحانات در هر ترم می توانستند حوزه امتحانی خود را انتخاب نمایند و در نزدیکترین نقطه به محل سکونت خود، امتحان دهند. اما با شیوع کووید 19 و مطالبه گسترده دانشجویان جهت برگزاری امتحانات به صورت الکترونیکی این مهم در دستور کار قرار گرفت و آزمون های نیمسال دوم تحصیلی 99-98 با بالاترین استاندارد و با حفظ حقوق دانشجویان به صورت الکترونیکی برگزار شد.
واحد الکترونیکی؛ واحد پاسخگو
 • در واحد الکترونیکی دانشجویان لحظه به لحظه می توانند با کارشناسان و کارمندان این واحد در ارتباط باشند. واحد پشتیبان فنی این واحد همه روزه از ساعت 8 صبح تا 22، پاسخگوی دانشجویان است تا امکان اتصال به کلاس و رفع مشکلات فنی فراهم باشد.
 • همچنین کارمندان بخش های مختلف در روزهای زوج، از ساعت 14:30 الی 16:30، پاسخگوی تلفنی دانشجویان خواهند بود.
 • از سوی دیگر دانشجویان در هر ساعتی از شبانه روز می توانند مشکلات آموزشی، پژوهشی و فنی خود را از طریق سامانه پاسخگویی(تیکتینگ) مطرح نمایند و حد اکثر طی 48 ساعت پاسخ خود را دریافت کنند.
 • علاوه بر سه راه ذکر شده، هر هفته در روزهای یکشنبه، جلسه آنلاین پاسخگویی میان دانشجویان و مدیران واحد الکترونیکی برگزار می شود. در صورتی که دانشجویان نیاز به ارتباط مستقیم با مدیران داشته باشند، می توانند در این جلسه شرکت نموده و سوالات و مشکلات خود را بی واسطه بیان نمایند.
 • این واحد با شعار "واحد الکترونیکی، دانشگاه پاسخگو"، خود را ملزم به پاسخگویی به دانشجویان می داند.

به دور ازکرونا و آلودگی هوا؛ معادله تحصیل را آسان کن

 

رشته های بدون آزمون کارشناسی واحد الکترونیکی

برای دانلود کلیک نمایید: لیست رشته های بدون آزمون

 

 

جهت ثبت نام مقطع کارشناسی (بدون آزمون) پیوسته نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس : reg.iauec.ac.ir مراجعه نمایید؛ سپس گزینه "ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون)" را انتخاب نمایید.

*جهت دریافت مشاوره رایگان، شماره (3030) را به سامانه 300014 ارسال نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.  همچنین می توانید در روزهای کاری از ساعت 8 الی 17 جهت دریافت مشاوره با شماره 42863030-021 تماس بگیرید.

 

کانال های رسمی واحد الکترونیکی

 • واحد الکترونیکی در پیام رسان های داخلی دارای کانال های رسمی و فعال برای انتشار اخبار این دانشگاه می باشد.
 • دانشجویان و علاقه‌مندان به اخبار واحد الکترونیکی می توانند برای عضویت در کانال های مذکور به آدرس‌های زیر مراجعه فرمایند.

بله: https://ble.im/iauec / سروش: sapp.ir/iauec/ ایتا: https://eitaa.com/iauecc

 

 

 

آنچه لازم است از واحد الکترونیکی بدانید، در کلیپهای زیر قابل دسترسی است:

 

معرفی واحد الکترونیکی

 

 

 

 

نظر اساتید برجسته رشته های مختلف درباره واحد الکترونیکی

 

 

 

 

نظر دانشجویان درباره واحد الکترونیکی

 

 

 

 

نمونه کلاسهای آنلاین واحد الکترونیکی

 

 

حضور کارشناس واحد الکترونیکی در صداوسیما